Женският баскетболен клуб Монтана 2003 постигна исторически успех, като спечели титлата в Националната баскетболна лига за сезон 2025/2026. В третия финален мач отборът на Преслав Пешев се наложи над Рилски спортист с 89:73 като гост и затвори серията с убедително 3-0.

С този успех Монтана 2003 завършва сезона със златен требъл – титла в първенството, Купа България, спечелена през февруари в Стара Загора, и трофея от Адриатическата женска лига, завоюван миналия месец.

Финалната среща започна равностойно, но Монтана 2003 постепенно наложи своя стил и поведе с двуцифрена разлика. Радостина Христова бе безспорната звезда на терена, реализирайки 27 точки, 5 тройки, 5 борби и раздавайки 10 асистенции. Отлична подкрепа ѝ оказаха Даниела Уолен с 21 точки и 6 борби, Линда-Лота Лехторанта с 17 точки и Дения Дейвис-Стюарт с дабъл-дабъл от 14 точки и 13 борби.

За Рилски спортист най-резултатна бе Димана Костова с 18 точки, а Ивана Бонева добави 17 точки. Кайла Грийн се отчете с 16 точки и 5 асистенции, но това не бе достатъчно за обрат.

Монтана 2003 доминира под двата ринга с 48 срещу 30 борби за съперника. Успеваемостта в стрелбата от средна дистанция също бе в полза на шампионките – 51.3% срещу 40% за Рилски спортист.

Това е седма титла в историята на клуб Монтана 2003 и втора поредна, което затвърждава доминацията на отбора в женския баскетбол у нас. Титлата е заслужена награда за целия отбор, щаба и феновете, които подкрепяха момичетата през целия сезон.