Женският баскетболен отбор на Монтана 2003 завоюва шампионската титла на България, след като победи Рилски спортист с убедителното 89:73 в третия мач от финалната серия. Срещата се игра в „Арена СамЕлион“ в Самоков и бележи края на серията, която Монтана спечели с категоричното 3-0 победи.

Така момичетата на старши треньора Преслав Пешев постигнаха исторически дубъл за клуба, след като преди два месеца триумфираха и с Купата на България. Това е второ злато за отбора за сезона и е показателно за отличната им форма и постоянство през цялата година.

Мачът в Самоков се разви изцяло под диктовката на гостите от Монтана, които спечелиха и четирите части на срещата. Радостина Христова бе безспорната звезда на терена, като записа впечатляващ дабъл-дабъл с 27 точки и 10 асистенции. Отлично се представиха и Даниела Уолън с 21 точки и 6 борби, както и Дениа Дейвис-Стюарт, която оформи поредния си дабъл-дабъл с 14 точки и 13 борби. Линда-Лота Лехторанта добави още 17 точки към активния актив на Монтана 2003.

За домакините от Рилски спортист най-резултатна бе Димана Костова с 17 точки, а Ивана Бонева и Кайла Грийн също се отличиха с по 17 и 16 точки съответно. Въпреки усилията на състезателките на самоковския тим, те не успяха да намерят противодействие на силната игра на Монтана.

Освен че спечелиха мача, момичетата на Преслав Пешев доминираха и в статистиката – те направиха повече успешни завършващи подавания (20:12), спечелиха борбата под кошовете с категоричното 48:30 (18 борби повече) и имаха по-добри проценти на стрелба.

С тази победа Монтана 2003 затвърди позициите си на водещ женски баскетболен клуб в България и показа, че е напълно заслужено носител на дубъла за сезон 2025/2026. Успехът е плод на упорит труд, отлична подготовка и силен колектив, който доказа, че може да се справи с всяко предизвикателство.