Румен Христов, водач на листата на партиите с най-голям опит в България за Монтана, упражни правото си на глас в Природо-математическата профилирана гимназия „Климент Охридски“ в града. Той заяви, че е гласувал за добруването на българския народ, по-високи доходи и пенсии, като акцентът е върху увеличаване на брутния вътрешен продукт и ускорен икономически растеж.
Христов подчерта, че изборът му е продиктуван от желанието да се подобри финансовото състояние на хората и да се осигури по-добро бъдеще за страната. „Гласувам за повече доходи, по-високи пенсии и за ускорен икономически растеж. Вярвам, че това е пътят към по-добър живот за всички българи“, заяви той пред медиите след гласуването.
Водачът на листата изрази надежда за успех на формацията, като посочи, че хората в региона заслужават повече внимание и подкрепа. Той допълни, че екипът му е готов да работи за решаването на проблемите на местната общност и за развитието на област Монтана.
Христов не уточни за кои избори се отнася изявлението, но по всяка вероятност става дума за участие в национални избори през последните години. Природо-математическата гимназия „Климент Охридски“ традиционно е избирателна секция за много общественици и политически фигури в Монтана.